Concordia Elbląg - Stomil Olsztyn 2-0 (0-0)

1:0 - 63" Duszak

2:0 - 80" Lubiejewski

Concordia: Sominka - Niburski, Szczepański, Duszak (80' Mularczyk), Marcinkowski (75' Kiełczyński), Sagan (70' Pelc), Bukacki, Lubiejewski, Maczukin (55' Załucki), Oszejko (41' Weber), Makar (50' Kwiatkowski)

Stomil: Rodak - Mierzejewski, Stankiewicz, Biedrzycki, Janas, Wojciechowski, Cekała, Zacheja, Malicki, Rosoliński, Rzeźnik, również: Iwaszko, Wiśniewski, Kostrzewa, Narojczyk

Concordia Elbląg występująca w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych wygrała 2-0 ze Stomilem Olsztyn. Była to już czwarta wygrana zawodników trenera Marcina Płuski w tym sezonie. Gospodarze mieli przewagę w tym spotkaniu jednak dopiero w drugiej połowie potrafili z tego skorzystać.

(Reszta relacji w rozwinięciu)

W pierwszej części obydwa zespołu były zbyt przejęte tym spotkaniem. Mało klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Concordia prezentowała swój pomysł na to jak przedostać się przez defensywę rywala w przeciwieństwie do zespołu z Olsztyna. Pozycja w lidze odzwierciedla poczynania gości w tym sezonie.

Zawodnicy Concordii grali trochę niedokładnie. Często w okolicach pola karnego Stomilu wdawali się w drybling. Dużo chaosu w szeregach elblążan. Rywal nie stwarzał praktycznie żadnej okazji. Gospodarze musieli czymś zaskoczyć. To udało się Przemysławowi Duszakowi w 63 minucie. Przed polem karnym przejął piłkę i będąc w trudnej sytuacji, prawie plecami do bramki, zdecydował się na strzał. Piłka przelobowała bramkarza. Stomil próbował odpowiedzieć. W 80 minucie bramkarz gości wbiegł by skorzystać z dośrodkowania z rzutu wolnego. Piłka trafiła do Bartłomieja Lubiejewskiego, który przebiegł przez całe boisko, minął jeszcze obrońcę i zdobył gola. W 80 minucie czerwoną kartkę dostał zawodnik rywala Damian Zacheja

Po spotkaniu trener Stomilu Olsztyn Paweł Alancewicz był zdenerwowany na swoich piłkarzy i demolował drzwi od szatni w klubie.