statystyki szczegółowe

Aktualności

Juniorzy Concordii Elbląg trzecią drużyną w Polsce

• autor: Admin, 2014-06-18 18:10

Concordia Elbląg z rocznika 97 zajęłą trzecie miejsce w finałowym turnieju Mistrzostw Polski juniorów Młodszych. W imprezie w Warszawie wzięły udział cztery najlepsze zespoły w kraju: Lech Poznań, Górnik Zabrze oraz Hutnik Nowa Huta. W takim zestawie elblążanie pokazali, że dysponują niezłym zespołem, zdolnym do rywalizacji na szczeblu krajowym.

To największy sukces na tym poziomie dla Elblaga od 25 lat. Wówczas juniorzy starsi Olimpii Elbląg zajęli drugie miejsce przegrywając z Górnikiem Zabrze w dwumeczu finałowym w 1989 roku. Turniej nie był łatwy. Na stadionach Drukarza, Dolcanu oraz Victorii Sulejówek odbywały się mecze decydujące o końcowym triumfie. Faworytami były przede wszystkim ekipy z Poznania i Śląska. One dysponują największą liczbą młodzieży w klubach, skautingiem, prestiżem. Trudno z nimi rywalizować na tych polach. Inaczej jest na boisku. Tam decydują niuanse, ambicja, oraz przygotowanie zespołu. Trener Marcin Płuska przez turniejem miał wyjątkowe zajęcia z zawodnikami. Miały one służyć większej koncentracji przed najważniejszym jak na razie starciem dla elbląskiej młodzieży.

Turniej ustawiło pierwsze spotkanie Concordii z Górnikiem. Porażka z zabrzanami 1-4 sprawiła, że szanse na tytuł drastycznie się zmniejszyły. W drugim meczu Lech Poznań pokonał Hutnika 2-0 i między zwycięzcami miało się odbyć decydujące starcie. Tak jak przypuszczano w przed turniejowych typowaniach druga kolejka przyniosła rozstrzygnięcia. Lech pewnie wypunktował Górnika 4-1 i przy remisie Concordii został mistrzem Polski. W meczu zespołu z Krakusa decydowały rzuty karne, mające znaczenie przy równej liczbie punktów na koniec turnieju.

W ostatnim spotkaniu Lech przegrał z Concordią 1-3 jednak wygrana Górnika 1-0 dała Ślązakom wicemistrzostwo kraju. Spotkanie z poznaniakami zaczęło się od gola Krystiana Bielika w 24 minucie dla rywala. Odpowiedź Concordii to strzał z rzutu karnego Radosława Bukackiego w 34 minucie. W drugiej połowie Patryk Kiełczyński wykorzystał indywidualną akcję. Trzecią bramkę zdobył Michał Marcinkowski.

To sukces tego małego klubu. W tym udział miał nie tylko trener Marcin Płuska, ale i wszyscy, którzy przygotowywali zawodników. Masażystka pani Elżbieta Sowińska, trener od przygotowania mentalnego Łukasz Michniewicz, asystent Wojciech Grzyb oraz trener Bartłomiej Florek.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że trener naszego zespołu nie będzie już pracował w Concordii Elbląg.

Lech Poznań - Concordia Elbląg 1-3 (1-1)

Bramki: Bielik 24' - Bukacki 34', Kiełczyński 65', Marcinkowski 76'